top of page
  • תמונת הסופר/תYosi Dotan

חלום על סוף העולם


החלום

חלמתי שסוף העולם קרב, אני ועוד קבוצת אנשים נמצאים במנהרה. ומתוך האדמה במנהרה יוצאים נחשים לגובה של 2 מטרים ומנסים לנשוך אותנו. לחלק מהאנשים יש חרבות וכל פעם שנחש קופץ הם חותכים אותו. נזכרתי שבחלום הקודם היה לי חרב וככה נהרגתי ובחרתי שהפעם אני לא אהיה עם חרב אלא אלך אחרי קבוצת האנשים ואני אשמור על פרופיל נמוך.

בצאתי מהמנהרה פגשתי חברת ילדות שהיא בחודש תשיעי ועזרתי לה לצאת מהמנהרה, כשיצאנו מהמנהרה כיוון איש לעבר מספר אנשים (אני בניהם ) אקדח וביקש את הכסף שלנו, שוב נזכרתי שבחלום הקודם גם נתתי לו את הכסף ובסוף הוא ירה בכולם. תפסתי לו את הידיים וביקשתי שייתן לנו ללכת להיפרד מהאנשים שאנחנו אוהבים הרי סוף העולם קרב, הוצאתי את התמונות של האחיינים שלי וסיפרתי לו שהם ילדיי ואני רוצה להיפרד מהם ואם הוא רוצה כסף שילך למנהרה ששם יש אנשים מתים ושייקח מהם את הארנקים, הוא סרב לשמוע.

ראיתי שיש לו חגורת אקדח בברך , לקחתי את האקדח ויריתי בו.

לקחתי את החברה שלי ואמרתי לה שאנחנו צריכים ללכת לפסל החירות   (בחוץ מהומה היסטרית אנשים צורחים ובורחים לכל כיוון) להיות במקום גבוה.

באמצע הדרך חברה שלי התקשתה ללכת איש אחד הכניס אותנו לחנות שלו על מנת שננוח ( החנות הייתה כמעין מרתף וזכוכיות שקופות) שמעתי שהצעקות של האנשים מתעצמות, עליתי לראות מה קורה ואני רואה שגל של מים אדיר ברחובות.

אמרתי לחברה שלי שצריך ללכת מהר איך שאנחנו עולות במדרגות, עולה מפלס המים ודגים שבתוכם קרבים אלינו. שנייה לפני שהם נוגעים בנו הכול נעצר וחוזר אחורה כמו בסרט.

הסתכלתי על השעון ואמרתי לחברה שלי שכרגע השעה אחת בצהריים ושמתי לב שכל 6 שעות הם מחליפים משחק, והכול נעצר כי הצלחנו לעבור שלב א' ועכשיו אנחנו צריכות לעבור שלב ב'.

( אני לא זוכרת את שלב ב' אני רק זוכרת שזה היה קל ,ובובות שיחקו בדמותנו ואנחנו צופות מהצד)

הפירוש

בחלום זה מועבר סיכום פרק חיים אל החולמת . סיכום זה דומה לבחינת אירוע לפרטיו בכדי שניתן יהיה לגלות נקודות תורפה, להתעודד מהצלחות וכך לשפר את הביצועים בסבב פעילות נוסף.

החולמת הלכה בדרך מוגבלת ולא גלויה להולך בה, מתעוררים בה כעסים ומתחים שההגנה בפניהם נגדעת בידי ההיגיון.

היכולת ללמוד ולהתפתח מחוויות העבר הניבה תוצאה של יכולת לבחור בחופשיות מצבים אחרים בחיים.

ההליכה באותה דרך מבלי לחשוב או להפעיל את ההיגיון גילתה אפשרות מוחשית ליצירת מציאות חדשה אולם גם זו הותקפה בידי כלי הגיון משוכללים אפילו עוד יותר שמעוניינים לקחת נכס זה לעצמם.

אותו הגיון תירץ את פעולתו  שכביכול הוא מעוניין בהחזקה בגוף הפיסי של החולם, שהרי זהו מקום משכנו הטבעי, מקום שנחוץ לו בכדי להתקיים .

מצב קיצוני זה הביא את החולמת להתגונן בפני הגיון תובעני זה, היא המחישה לו את יכולתה לעצור את מעשיו ופנתה אליו בניסיון להגיע להבנה שתאפשר המשך קיום משותף.

אותו הגיון לא היה מעוניין לוותר על מעמד של שליטה, אז השתמשה החולמת ביכולתה כבעלת הסמכות לאיזון פנימי ודיכאה את אותו הגיון.

נטולת כל הגיון לצידה המשיכה החולמת במירוץ להצלת האפשרות המיוחדת ליצירת מציאות חדשה.

דרך נתיבים שונים בחלל האני הפנימי שלה, פילסה דרך מבין חלקי אישיותה הלא מסודרים ולא מכוונים לעבר מקום שבו תוכל להתבטא בחופשיות לעבר מקום בו לא תהיה תפוסה בתבנית שלא מאפשרת לה להגשים עצמה בצורה חופשית. למאמציה אלו נוספו כוחות עזר רגשיים שהגיבו ותמכו בתהליך, מעורבות הרגש הביאה להוצאת החולמת ממקום של מחבוא, הביאה אותה לעלות לפני השטח ולהתוודע לגודל הסערה הרגשית בה היא מצויה . עולם הרגש הביא אתו גם הגנות רגשיות אולם בטרם אלו הגיעו למיצוי פעולתם. תמה אותה חוויה.

המסר המועבר בחלום.

סיכומה של אותה חוויה הוא כי נושא החוויה הוא הקשר של החולמת עם מושג המשפחה.

החלום משקף  לחולמת כי קיימת אפשרות להתבונן ביכולות שקשורות בביטוי העצמי המקורי שלה, אם תעשה כך בסבב הבא תוכל לזכות בהצלחה גדולה עוד יותר מזו שזכתה לה בעבר אם רק תבחר לעשות כך.

יש בחלום מסר מעודד, מסר המכוון לכך שהחולמת בדרכה המורכבת חווה שוב ושוב את אותה חוויה . אמנם לא הצליחה למצות את אותה חוויה עד תום, אולם יש התקדמות עצומה ביכולתה להתמודד עם קשיים מכשילים בדרך .

יש בחלום זה רמז כי הצליחה להתגבר על המכשלה העיקרית היא התפיסה ההגיונית, אולם לא הצליחה עד כה להגיע לאיזון פנימי כאשר ההיגיון משמש בו חלק פעיל ומועיל.

החלום משקף את האפשרות לבחון אם לבטל את ההיגיון לחלוטין בסבב הבא או להשתמש בו כגורם מאזן לעולם הרגש.

החלום משקף לחולמת כי לא יתכן איזון שאין בו את כל רכיבי האישיות, אם תבטל שוב את ההיגיון לא יהיה גורם מאזן לרגש .

364 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Комментарии


bottom of page